Przejdź do treści
Strona główna » Agata Buczek – magia czerpana z beztroskich czasów dzieciństwa

Agata Buczek – magia czerpana z beztroskich czasów dzieciństwa

O wyjątkowości dzieł prezentowanych w Galerii Goldenmark świadczą nie tylko ich niezwykli autorzy, ale również limitowane nakłady i krótkie serie. Dziś z przyjemnością przedstawiamy kolejną artystkę zaangażowaną we współtworzenie naszego projektu – Agatę Buczek.

Agata Buczek (ur. 1988 r.) od dziecka pasjonowała się malarstwem, które bardzo szybko stało się jej sposobem na życie. Dziś artystka cieszy się niesamowitą popularnością, a jej prace zdobią prywatne kolekcje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Malarka współpracuje z galeriami, bierze udział w międzynarodowych konkursach i wystawach.

Agata Buczek

Dzieła artystki skłaniają do refleksji, są pełne symboliki i metafor. Niewielkie postacie dzieci na obrazach można odczytywać jako alegorię emocji dorosłych.

Malarka tworzy w dwóch charakterystycznych tylko dla niej stylach. Pierwszy to obrazy surrealistyczne, w których bardzo często przewijającym się motywem jest woda. Jest to swoista metafora ludzkiego umysłu – linia wody może być odczytywana jako granica pomiędzy świadomością a podświadomością.

Drugim nurtem charakterystycznym dla malarstwa Agaty Buczek jest nowoczesny „impresjonizm”. Arystka za pomocą bardzo grubo kładzionej farby i gry światła, ukazuje świat w jaskrawych barwach, w zakrzywionym zwierciadle, widziany przez „różowe okulary”.

Obydwa style łączy magia czerpana z beztroskich czasów dzieciństwa. Warto odwiedzić ten niezwykły świat, w którym dawne wspomnienia nabierają magicznie realnych kształtów. Obracy giclee Agata Buczek, dostępne są w Galerii Goldenmark.

Wybrane wystawy:

2020 – wystawa V weekend ze sztuką, wraz z Iloną Herc, Krzysztofem Ludwinem, Dariuszem Milińskim, Adamem Papke, Dariuszem Twardochem i Zbigniewem Święcińskim, Hotel Niebieski w Krakowie

2018 – wystawa pt. „Endorfiny” w Łysym Pingwinie w Warszawie;

2017 – wystawa pt. „Emocje” w Galerii Delfiny w Warszawie;

2016 – wystawa pt. „Allegory” w Bazylei w Szwajcarii;

2016 – wystawa w Bazyliszku Saloniku Sztuk Rozmaitych w Bielsku-Białej;

2015/2016 – wystawa w Galerii Wzgórze w Bielsku-Białej;

2015 – wystawa w Vincennes we Francji;

2014 – wystawa w restobarze 8My Kwadrat w Warszawie.