Przejdź do treści
Strona główna » Anabolizm. Wystawa w Olsztynie

Anabolizm. Wystawa w Olsztynie

Wojciech Chrubasik, W cień
Wojciech Chrubasik, W cień

Anabolizm to etap przemiany materii związany z rozwojem tkanek i wzrostem organizmu. Podczas reakcji anabolicznych powstają złożone związki budulcowe i wysokoenergetyczne. Choć słownikowe definicje odnoszą się jedynie do procesów komórkowych, analogię można dostrzec we wszystkich formach społeczności, także na niwie artystycznej.

Wernisaż: 6.05.2022, g. 18:00

Wystawa: Od 6.05-17.06

pl. Jana Pawła II 4, Olsztyn

Tu młodzi, rozwijający się twórcy pełnią funkcję anabolików. Skoncentrowane w nich ciekawość, czujność i kreatywność są katalizatorami rozwoju i rozbudowy artystycznej tkanki. Wystawa, będąca subiektywnym przeglądem młodej fotografii, prezentuje różnorodne podejścia do tego medium. Każdego z artystów i artystek biorących w niej udział, charakteryzuje inny rodzaj wrażliwości. To właśnie te różnice w widzeniu i obrazowaniu zapewniają równowagę ekspozycji. W jednym miejscu spotykają się fotografie zaczerpnięte z odległych wspomnień, rozpoznawania swojej tożsamości, przeżywania i przetwarzania rzeczywistości czy badania granic świadomości i fantazji. Twórcy poszukują, kreują i dokumentują – przeprowadzają skomplikowane reakcje, które akumulują i uwalniają energię. Rozpoczynając kariery są w fazie wzrostu, której nieprzewidywalność fascynuje. Anabolizm to czas rozwoju, który trzyma w napięciu i inspiruje, zarówno z pozycji uczestnika, jak i obserwatora.

Kuratorka Ida Sielska

Artyści

 • Heiner Beisert
 • Wojciech Chrubasik
 • Wiktoria Florczak
 • Dorota Kwiatkowska
 • Andrzej Sieńkowski
 • Milena Starosta

Zapisz się do naszego newslettera i pobierz Katalog Salonu Sztuki Goldenmark 2023

  Adres e-mail:

  Numer telefonu (opcjonalnie):

  Wyrażam Administratorowi Danych - Goldenmark Center Sp. z o.o. (nr KRS 0000534748) - zgodę na:

  przesyłanie mi za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych.

  wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących (np. telefon, smartphone, laptop, tablet, komputer, smartwatch itp.) w celu marketingu bezpośredniego.