Przejdź do treści
Strona główna » Biżuteria i zegarki premium – poradnik

Biżuteria i zegarki premium – poradnik

Diamenty są symbolem elegancji, piękna, doskonałej jakości i najwyższego statusu (majątkowego oraz społecznego). Wartość tych wspaniałych dzieł natury jest ponadczasowa, od wieków doceniają je królewskie rody, od dekad są też kojarzone jako symbol wiecznej miłości i najwspanialszy z prezentów.

Diamenty są najtwardszymi minerałami, co oznacza, że w skali Mohsa (10-stopniowa skala twardości minerałów stworzona przez mineraloga Friedricha Mohsa w 1812 roku) są sklasyfikowane na najwyższym miejscu, z oceną 10. To jeden z głównych powodów powszechnie przyjętego poglądu, że diamenty są wieczne.

Warto jednak dodać, że niezwykła twardość i odporność na zarysowanie nie czyni ich niezniszczalnymi. Diamenty można skruszyć poprzez bardzo mocne uderzenie twardym przedmiotem (takim jak młotek) lub spalić (ale w ekstremalnie wysokiej temperaturze). Natomiast użytkowane w biżuterii czy przechowywane w zwykłych domowych warunkach rzeczywiście mogą cieszyć swoimi walorami przez pokolenia. Jeżeli nie poddajemy tych kamieni ekstremalnym eksperymentom, możemy być spokojni, że nie zniszczymy ich ani nie uszkodzimy. Dlatego biżuteria z diamentami nawet po wielu latach wymaga jedynie prostej konserwacji, aby zachwycać nas swoim niepowtarzalnym blaskiem.

(…)

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj dostęp do poradnika „Metale i kamienie szlachetne”

    Adres e-mail:

    Numer telefonu (opcjonalnie):

    Wyrażam Administratorowi Danych - Goldenmark Center Sp. z o.o. (nr KRS 0000534748) - zgodę na:

    przesyłanie mi za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych.

    wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących (np. telefon, smartphone, laptop, tablet, komputer, smartwatch itp.) w celu marketingu bezpośredniego.