Przejdź do treści
Strona główna » Bransoletka Cartiera „Tutti Frutti” sprzedana za rekordową kwotę

Bransoletka Cartiera „Tutti Frutti” sprzedana za rekordową kwotę

Domy aukcyjne odnotowały w czasie kwarantanny rekordy sprzedaży. W ostatnim czasie nabywcę znalazła bransoleta „Tutti Frutti” Cartiera z lat 30. XX wieku, za oszałamiającą kwotę.

Siedmiocalowa bransoletka w stylu Art Deco z kolorowymi szafirami, szmaragdami, rzeźbionymi liśćmi i kwiatami, a także diamentami akcentowanymi czarnym onyksem i emalią, sprzedana została 28 kwietnia za 1,34 miliona dolarów. 20 proc. od tej kwoty, zarobił dom aukcyjny Sotheby’s.

Warto nadmienić, że bransoleta Cartiera wyceniana była szacunkowo na ok. 600-800 tys. USD. Ostatecznie sprzedała się dwa razy drożej. Wpisuje się to w trend, który zaobserwowany został w czasie kwarantanny – zamożni klienci zaczęli kupować dobra luksusowe przez internet.

W marcu Sotheby’s zarobił 19,6 mln dolarów przeprowadzając dwanaście aukcji biżuterii, znacznie powyżej szacowanych 13-18 mln dolarów.

W przeszłości bransoletki Tutti Frutti Cariera notowały równie wysokie ceny. Trzy lata temu w Hongkongu jedna z nich sprzedana została za 1,8 mln dolarów. W grudniu 2014 r. za 2,16 mld dolarów sprzedano bransoletę Tutti Frutti należącą do zmarłej Evelyn Lauder, byłej żony Leonarda Laudera – prezesa Estée Lauder Companies.

Fot. Tim Evanson, flickr.com, CC BY-SA 2.0