Przejdź do treści
Strona główna » Co wiemy dziś o czasie?

Co wiemy dziś o czasie?

Od zarania dziejów zegary były kluczowe w pomiarze czasu. Ich ewolucja, od słonecznych zegarów po precyzyjne zegarki kwarcowe, świadczy o nieustającym dążeniu ludzkości do lepszego kontrolowania doby słonecznej. Obecnie, gdy „czas to pieniądz”, łatwo zapomnieć o znaczeniu, jaki ma jego pomiar dla kultury i historii. Wychodząc naprzeciw zapomnianej wartości, manufaktura POLPORA stworzyła zegarek Kopernik. Projekt nie tylko redefiniuje sposób, w jaki myślimy o zegarkach, ale też jest hołdem złożonym jednemu z największych myślicieli w historii – Mikołajowi Kopernikowi.

Symbol geniuszu

Wprowadzenie zegarka Kopernik na rynek to sposób na utrwalenie dziedzictwa Mikołaja Kopernika i przekazanie go kolejnym pokoleniom. Nosząc zegarek, nosimy na naszych nadgarstkach ideały nauki, eksploracji i odwagi intelektualnej, które są nieodłącznymi elementami postaci Kopernika.

Gdy tempo życia wydaje się coraz szybsze, Kopernik przypomina nam, że istnieje coś więcej niż tylko przemijający czas. Zegarek jest wyrazem uznania dla tych, którzy odważyli się spojrzeć w nieznane i wyzwolić nasze zrozumienie wszechświata. Symbolizuje odwagę w propagowaniu nowatorskich idei i nieustanną chęć poznawania świata.

Zegarek Kopernik – motyw Słońca i Ziemi

Na cyferblacie zegarka Kopernik znajduje się symbol zegarmistrzowskiej elegancji – mały sekundnik. Można wprawić go w ruch kilkoma ruchami nadgarstka lub koronki. W jego tle widoczny jest efekt mikrookręgów, który pokryty został żółtym złotem. Pole pracy sekundnika od pozostałej części tarczy oddziela złocona ramka. Całość stanowi serce zegarka i nawiązanie do Słońca, wokół którego porusza się Ziemia.

Tradycyjne zegarmistrzostwo

Symbol Układ Słonecznego zamknięty jest w 40-milimetrowej kopercie ze stali szlachetnej. Zarówno przód, jak i tył koperty wyposażone zostały w najtwardsze szkło szafirowe z wewnętrznym antyrefleksem. Czasomierz napędza szwajcarski mechanizm automatyczny klasy premium SW260-1. Jego pracę można obserwować przez przeszklony dekiel. Tarcza umieszczona jest na ciemnobrązowym pasku ze skóry krokodyla.

Ponadczasowy zegarek od manufaktury POLPORA

Zegarek Kopernik to więcej niż urządzenie mierzące czas. To wyraz uznania dla geniuszu Mikołaja Kopernika i jego niezłomnej woli poznania tajemnic kosmosu. Jest symbolem nieustającego dążenia do zrozumienia świata. Manufaktura POLPORA zachowała w nim dziedzictwo intelektualne, które kształtuje naszą kulturę i nasze spojrzenie na świat.

Kopernik jest zegarkiem limitowanym. W serii znajduje się 100 egzemplarzy, z których każdy ma indywidualny numer. Aby dowiedzieć się więcej, można zadzwonić pod numer 801 000 478, napisać na info@goldenmark.com lub odwiedzić jeden z naszych salonów.