Przejdź do treści
Strona główna » Historie niezwykłe – wystawa Dariusza Klimczaka

Historie niezwykłe – wystawa Dariusza Klimczaka

Dariusz KLimczak, Time's Up
Dariusz KLimczak, Time’s Up

Anegdota jest najważniejsza. Zdjęcie to tylko punkt wyjścia, narzędzie, za pomocą którego staram się opowiadać historię. Cenię lapidarność i prostotę, nie ma co udziwniać i tak już dziwnego świata. Fotografia to nie tlen, oczywiście że wyobrażam sobie taką sytuację, że bez niej żyję. Poświęciłem jej jednak wiele lat, jest moją obsesją i jednocześnie źródłem utrzymania. 

Dariusz klimczak
Historie niezwykłe - wystawa Dariusza Klimczaka

Wystawa: Od 8.10

Salon Goldenmark, Chrobrego 37-38, Gorzów Wielkopolski

Dariusz Klimczak jest artystą z wieloletnim doświadczeniem i ogromnym dorobkiem. W swoim archiwum przechowuje tysiące zdjęć, które wykorzystuje do tworzenia surrealistycznych fotomontaży. Punktem wyjścia dla jego twórczości jest otaczający go świat – ludzie, przyroda, krajobrazy. By fotografie nie pozostały jedynie dokumentacją rzeczywistości, artysta wycina poszczególne elementy i skleja je w niezwykłe kolaże. Każdy z nich opowiada historię – a właściwie historie, bo jest ich wiele, bowiem wykorzystywane przez autora symbole każdy z widzów może odczytywać nieco inaczej. Jak sam mówi – Anegdota jest najważniejsza. Zdjęcie to tylko punkt wyjścia, narzędzie, za pomocą którego staram się opowiadać historię. Dariusz Klimczak zaprasza nas w podróż przez nie tylko niezwykłe światy jego wyobraźni, ale i mapę różnorodnych emocji.

Dariusz Klimczak

Dariusz Klimczak
Dariusz Klimczak

Dariusz Klimczak urodził się w 1967 roku w Sieradzu. Jest polskim malarzem i fotografem specjalizującym się w fotografii kreatywnej, czyli tworzeniu fotograficznych kolaży na podstawie własnych zdjęć. Charakterystyczną cechą twórczości artysty jest posługiwanie się symbolami i archetypami, za pomocą których przedstawia kreowaną przez siebie rzeczywistość. Skłania widza do przeżycia własnej, emocjonalnej podróży i wspólnego snucia opowieści. Jest wielbicielem czarno-białych zdjęć wpisanych w kwadrat, choć nie stroni od kolorów. W jego fotografiach najważniejsza jest historia, którą każdy z widzów może odczytać za swój własny sposób. Ambicją autora jest stworzenie wizualnego esperanto – uniwersalnego języka uczuć, skojarzeń i refleksji.

Zapisz się do naszego newslettera i pobierz Katalog Salonu Sztuki Goldenmark 2021/2022

Historie niezwykłe - wystawa Dariusza Klimczaka

    Adres e-mail:

    Numer telefonu (opcjonalnie):

    Wyrażam Administratorowi Danych - Goldenmark Center Sp. z o.o. (nr KRS 0000534748) - zgodę na:

    przesyłanie mi za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych.

    wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących (np. telefon, smartphone, laptop, tablet, komputer, smartwatch itp.) w celu marketingu bezpośredniego.