Przejdź do treści
Strona główna » Goldenmark rozwija największą w Polsce sieć galerii sztuki

Goldenmark rozwija największą w Polsce sieć galerii sztuki

Umów rozmowę z naszym ekspertem

Artystyczne życie tętni w Goldenmark. Największa w kraju sieciowa galeria sztuki ma za sobą m.in. debiut na prestiżowych targach, w salonach firmy gościły liczne wystawy i wernisaże, a we współpracy z ASP zorganizowano konkurs dla najzdolniejszych twórców młodego pokolenia. Najbliższe miesiące zapowiadają się równie ekscytująco, a nowa oferta, zaprezentowana w katalogu „Salon Sztuki 2023” to przegląd najciekawszych postaw twórczych w Polsce.

Wernisaż Marka Starela w salonie Goldenmak w Katowicach

Goldenmark to największa w naszym kraju komercyjna sieć galerii sztuki współczesnej, a przy tym renomowany dostawca produktów, których wspólnym fundamentem są wartości dla pokoleń. W salonach premium firmy w kilkunastu polskich miastach na klientów czeka pełna gama dóbr trwałych o walorach lokacyjnych. To także wyjątkowe przestrzenie stwarzające pole do spotkania odbiorcy – kolekcjonera z artystą i jego dziełem.

Naszym głównym wyróżnikiem jest koncept: sieciowej galerii sztuki, która pokazuje prace artystyczne w towarzystwie złota, diamentów i kamieni szlachetnych. Można powiedzieć, że to spotkanie sacrum i profanum, ale daje ekonomiczne uzasadnienie przedsięwzięciu. Mamy w ofercie ponad 500 unikatowych dzieł sztuki, dobranych przez nasz zespół kuratorów, w tym prace fotografika Edwarda Hartwiga, malarza Jana Pamuły czy Marka Starela, twórcy nurtu geometrii dyskursywnej. Pracuje z nami prawie 100 artystów. W ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy działalności zorganizowaliśmy ponad 40 wystaw – mówi Wojciech Kaźmierczak, prezes zarządu Goldenmark.

Firma dokłada starań, aby w jej galeriach dobrze czuli się nie tylko wytrawni koneserzy sztuki, ale również osoby stawiające pierwsze kroki w obcowaniu z dziełami artystów. Zarówno jedni, jak i drudzy mogą w salonach Goldenmark liczyć na profesjonalne doradztwo w budowie i rozwijaniu własnych kolekcji. Za wyselekcjonowaną ofertę artystyczną odpowiada w Goldenmark zespół profesjonalnych kuratorów i ekspertów rynku sztuki, a w salonach firmy organizowane są wernisaże i wystawy twórców zaproszonych do współpracy.

Stoisko Goldenmark na Warszawskich Targach Sztuki

Debiut na targach, wystawa portretów DNA i konkurs dla młodych twórców

W listopadzie 2022 roku Goldenmark zadebiutował na Warszawskich Targach Sztuki, czyli najważniejszej imprezie związanej z rynkiem sztuki w Polsce, na której swoją ofertę zaprezentowało ponad 80 wyselekcjonowanych wystawców. Firma postawiła na dzieła znanych artystów-akademików, głównie z międzynarodowego nurtu Geometrii dyskursywnej, a także zjawiska cyfrowe i formaty kolekcjonerskie.

Warto wspomnieć o pracach Tadeusza Mysłowskiego, światowej rangi współczesnego artysty, którego dzieła są rzadkością na polskim rynku. Wśród grupy specjalistów i wytrawnych kolekcjonerów pojawienie się prac tego artysty w publicznej ofercie Goldenmark wzbudziło nie lada emocje. Zaprezentowane nazwiska i prace świadczą o tym, że firma dołączyła do profesjonalnego grona sprzedawców dobrej sztuki, promotora kultury i edukacji – podkreśla Oksana Bagriy, ekspert rynku sztuki w Goldenmark i doświadczona art advisor.

Szerokim echem odbiła się także warszawska wystawa inaugurująca projekt DNAArt, prezentująca unikatowe portrety DNA stworzone na bazie materiału genetycznego. Wśród sportretowanych znalazły się osoby ze świata nauki, sztuki, kultury i biznesu oraz działacze społeczni (w tym m.in. prof. Michał Wszoła, Jerzy Owsiak, prof. Wiesław Łuczaj czy Maciej Łysiak), a całe przedsięwzięcie wspiera Fundację Badań i Rozwoju Nauki rozwijającą projekt bionicznej trzustki 3D.

Artystycznym życiem tętni też wrocławski salon Goldenmark przy ulicy Legnickiej 56. To właśnie tam mogliśmy podziwiać ekspozycję „MON MOI”, której autorem jest Alek Slon. Tam również – w trakcie wernisażu wystawy finałowej – poznaliśmy laureatów Przeglądu Młodej Sztuki IMPULS, czyli konkursu zorganizowanego przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych i Goldenmark. Główną nagrodę otrzymała Zuzanna Janosz – studentka Wydziału Malarstwa na wrocławskiej ASP.

– Laureatka zostanie otoczona rocznym programem mentorskim Goldenmark, będzie współpracować z ekspertami rynku sztuki, dowie się, jak prezentować swoje prace w internecie i skutecznie promować je w mediach społecznościowych. Wierzę, że IMPULS na stałe wpisze się w kalendarz wrocławskich wydarzeń kulturalnych, a w kolejnych edycjach będziemy mogli wspierać następnych, niezwykle utalentowanych młodych twórców – zaznacza Ida Sielska, pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia.

Wernisaż IMPULS, Salon Goldenmark we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56

Ambitne plany Goldenmark na 2023 rok

Zwieńczeniem programu mentorskiego, w ramach którego laureatka konkursu IMPULS otrzyma szansę, by rozwijać się twórczo pod opieką kuratorów, będzie wystawa indywidualna w jednym z salonów firmy. Oprócz tego wydarzenia, w 2023 roku Goldenmark zorganizuje ponad 30 innych wernisaży i ekspozycji w swoich salonach, a sieć galerii sztuki firmy poszerzy się o kolejne polskie miasta. W planach jest także ponowna obecność na Warszawskich Targach Sztuki.

W nowej ofercie firmy – zaprezentowanej w katalogu „Salon Sztuki 2023” – znalazły się dzieła artystów różnych kierunków artystycznych: od wracającej do łask i ponownie zyskującej na popularności abstrakcji po bardzo modną w ostatnich latach sztukę figuratywną. Zespół kuratorów Goldenmark przygotował selekcję prac autorstwa 70 twórców, którzy wypowiadają się przy pomocy takich środków wyrazu jak malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba czy giclée.

Wydawnictwo stanowi zaproszenie dla osób, chcących aktywnie uczestniczyć w kulturze. Eklektycznych charakter oferty został opracowany celowo. Odwołuje się on do szerokiego spektrum wrażliwości estetycznej odbiorców. Wierzymy, że stworzyliśmy możliwość wyboru najbardziej poruszających przykładów twórczości, która pozwoli im zagłębić się w fascynujący świat sztuki – podkreślają członkowie zespołu kuratorskiego Goldenmark.

Wśród artystów, których prace wybrali nasi eksperci, pojawiają się zarówno wybitne postaci świata sztuki, jak i młodzi, ambitni twórcy. Jednych i drugich łączy twórcza energia. W gronie twórców, których dzieła prezentowane są na kolejnych kartach katalogu, znaleźli się m.in. Julia Curyło, Andrzej Gieraga, Darya Hancharova, Tadeusz Mysłowski, Aleksandra Batura, Jacek Zwoniarski, Karolina Skorek, Andrzej Zwierzchowski, Sylwia Mużyło, Alek Slon czy Tomasz Zawadzki.

Zapisz się do naszego newslettera i pobierz Katalog Salonu Sztuki Goldenmark 2023

    Adres e-mail:

    Numer telefonu (opcjonalnie):

    Wyrażam Administratorowi Danych - Goldenmark Center Sp. z o.o. (nr KRS 0000534748) - zgodę na:

    przesyłanie mi za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych.

    wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących (np. telefon, smartphone, laptop, tablet, komputer, smartwatch itp.) w celu marketingu bezpośredniego.