Przejdź do treści
Strona główna » Goldenmark z ofertą sztuki na 19. Warszawskich Targach Sztuki

Goldenmark z ofertą sztuki na 19. Warszawskich Targach Sztuki

Umów rozmowę z naszym ekspertem

Tegoroczna edycja Warszawskich Targów Sztuki była wyjątkowym wydarzeniem. Swoją ofertę zaprezentowało ponad osiemdziesięciu wyselekcjonowanych wystawców. Pokazano ponad 1000 dzieł. Po raz drugi impreza odbyła się w Hali EXPO XXI, co niewątpliwie pozytywnie wpłynęło na sposób prezentacji ofert poszczególnych galerii. O randze wydarzenia świadczy frekwencja, która w tym roku wyniosła ponad 10 tys. osób.

Warszawskie Targi Sztuki to cykliczne wydarzenie kulturalne, które ma na celu promowanie sztuki współczesnej i dawnej. Jest to najważniejsza impreza związana rynkiem sztuki w Polsce. Targi odbyły się po raz pierwszy w 2003 roku i od tego czasu są organizowane co roku na jesień (z jednorazową przerwą spowodowaną pandemią).

Podczas trzydniowego wydarzenia w jednej przestrzeni zaprezentowany został różnorodny przegląd współczesnych i dawnych dzieł oraz sztuki aktualnej – taki program jest atrakcyjny zarówno dla kolekcjonerów sztuki, jak i dla szerokiego grona odbiorców kultury. Targi stwarzają przestrzeń dla rozmowy, dialogu i edukacji. Oprowadzanie kuratorskie po kolekcjach, spotkanie z artystami na stoiskach, omówienie najważniejszych zagadnień na rynku sztuki zachęcają coraz to większą publiczność do obcowanie ze sztuką. Targom od lat towarzyszą wystawy wybitnych artystów.

Tegorocznym Warszawskim Targom Sztuki towarzyszyły dwie wystawy: „Alfabet Kolekcji Rytel”, pokazane zostały prace klasyków sztuki współczesnej.in. Magdaleny Abakanowicz, Romana Opałki, Leona Tarasewicza, Ryszarda Winiarskiego z prywatnej wielopokoleniowej kolekcji rodzinnej.

Druga zaprezentowana wystawa była częścią wystawy już pokazywanej z sukcesem w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu. Podjęła próbę bycia „historią wypowiedzi kobiet badających naszą teraźniejszość, w której nowe perspektywy i postrzeganie m.in. ideałów ciała, tożsamości płciowej i kobiecości ożywiają debatę publiczną”. Na wystawie „Woman Art Power” swoje prace zaprezentowały m.in. Agaty Kus, Martyny Czech, Agaty Zbylut, Iwony Demko, Julii Curyło.

Dzieła malarskie Julii Curyło obecne znajdują się w ofercie Goldenmark i cieszą się niezwykłym zainteresowaniem wśród kupujących.

Obecność Goldenmark na WTS

Wybór kuratorów oraz organizatorów stoiska nie mógł zostać niezauważony przez kolekcjonerów i miłośników stuki. Świadczą o tym przeprowadzone w pierwszych dniach targów transakcje na dzieła Rafała Urbańskiego oraz Jana Pamuły.

W tym roku Goldenmark jako galeria sztuki została wyselekcjonowana do udziału w Warszawskich Tragach Sztuki. Jest to o tyle znaczące wyróżnienie, aby zakwalifikować się do udziału na targach nie wystarczy wykupić stoiska. Przyjęcie odbywa się na zasadach otwartego konkursu, pod okiem bardzo doświadczonej mecenaski sztuki Kamy Zboralskiej.

Goldenmark postawił na dzieła znanych artystów-akademików, głównie z międzynarodowego nurtu Geometrii dyskursywnej, a także zjawiska cyfrowe oraz dzieła wielkoformatowe. Duże zainteresowanie wzbudziło także wystąpienie prof. Wiesława Łuczaja (znanego także jako Mark Starel), poświęcone rozwojowi współczesnej abstrakcji geometrycznej.

Z kolei w programie edukacyjnym wystąpił Jakub Matys, który zaprezentował autorskiego robota CNS. Urządzenie posiada możliwość malowania na powierzchniach płaskich z użyciem tradycyjnych mediów malarskich i rysunkowych.

Warto wspomnieć o pracach Tadeusza Mysłowskiego, światowej rangi współczesnego artysty, którego dzieła są rzadkością na polskim rynku. Wśród grupy specjalistów i wytrawnych kolekcjonerów pojawienie się prac tego artysty w publicznej ofercie Goldenmark wzbudziło nie łada emocje.

Zaprezentowane nazwiska i prace świadczą, iż Goldenmark dołączył do profesjonalnego grona sprzedawców dobrej sztuki, promotora kultury i edukacji.

Zapisz się do naszego newslettera i pobierz Katalog Salonu Sztuki Goldenmark 2023

    Adres e-mail:

    Numer telefonu (opcjonalnie):

    Wyrażam Administratorowi Danych - Goldenmark Center Sp. z o.o. (nr KRS 0000534748) - zgodę na:

    przesyłanie mi za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych.

    wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących (np. telefon, smartphone, laptop, tablet, komputer, smartwatch itp.) w celu marketingu bezpośredniego.