Przejdź do treści
Strona główna » Horyzont zdarzeń – wystawa astrofotografii Michała Ostaszewskiego

Horyzont zdarzeń – wystawa astrofotografii Michała Ostaszewskiego

Horyzont zdarzeń to prawdopodobnie najbardziej tajemnicze miejsce w kosmosie. Fascynacja tym i innymi zjawiskami dotyczącymi naszego Wszechświata sprawiła, że już od najmłodszych lat zapragnąłem tworzyć uwieczniające go obrazy.

Michał Ostaszewski
Michał Ostaszewski
Perseid 23:32:46, Michał Ostaszewski

Michał Ostaszewski  (ur. 1995) przy pomocy nauki, obserwacji astronomicznych
i artystycznej wyobraźni tworzy własne wizje kosmosu widzianego z powierzchni Ziemi. Techniki obrazowania stanowią dla niego medium artystyczne.

Poprzez jego działalność twórczą ma udział w wyniesieniu astrofotografii do poziomu sztuki w wyrażaniu emocji – jakie towarzyszą odkrywaniu “niewidzialnego” nieuzbrojonym okiem Wszechświata i jego piękna.

Michał Ostaszewski
Michał Ostaszewski

Ikoniczne kadry jego autorstwa zapadają głęboko w pamięć.  Rozgłos i uznanie przyniosły mu takie zdjęcia jak Całkowite zaćmienie Słońca w Chile (2019), Księżyc wschodzący nad Giewontem (2018), Deszcz Perseidów na Sokolicy (2018). 

Horyzont zdarzeń - wystawa astrofotografii Michała Ostaszewskiego

Salon Goldenmark, pl. Jana Pawła II 4, Olsztyn

Wystawa: od 29.11

Twórca poszukuje wciąż nowych możliwości połączenia obszarów jego zainteresowań: warsztatu, wiedzy z zakresu astrofizyki a także kariery sportowej. Reprezentował Polskę w dyscyplinie łyżwiarstwa szybkiego, na zawodach międzynarodowych, z dorobkiem 22 medali.

Obecnie pochłonięty jest pracą nad największym komercyjnym zdjęciem Drogi Mlecznej na świecie.

Horyzont zdarzeń - wystawa astrofotografii Michała Ostaszewskiego
dr Katarzyna Sadrak

Doktor sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki, artystka, kuratorka i organizatorka wielu wystaw międzynarodowych. Aktywnie uczestniczy w projektach naukowo-badawczych, konferencjach i sympozjach w Polsce i poza granicami kraju. Należy do prestiżowych Leeds Fine Artists (Anglia), Hongkong International Exchange of Artists Association i ZPAP. Artystyczne wykształcenie i doświadczenie dydaktyczne zdobyła na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego oraz w Tianjin Polytechnic University w Chinach. W swoim międzynarodowym dorobku twórczym ma ponad 100 wystaw grupowych i indywidualnych, prace w przestrzeni publicznej, kolekcjach prywatnych i muzealnych w Europie i w Azji.

Zapisz się do naszego newslettera i pobierz Katalog Salonu Sztuki Goldenmark 2021/2022

Horyzont zdarzeń - wystawa astrofotografii Michała Ostaszewskiego

  Adres e-mail:

  Numer telefonu (opcjonalnie):

  Wyrażam Administratorowi Danych - Goldenmark Center Sp. z o.o. (nr KRS 0000534748) - zgodę na:

  przesyłanie mi za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych.

  wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących (np. telefon, smartphone, laptop, tablet, komputer, smartwatch itp.) w celu marketingu bezpośredniego.