Michał Ostaszewski (ur. 1995) przy pomocy nauki, obserwacji astronomicznych
i artystycznej wyobraźni tworzy własne wizje kosmosu widzianego z powierzchni Ziemi. Techniki obrazowania stanowią dla niego medium artystyczne.
Poprzez jego działalność twórczą ma udział w wyniesieniu astrofotografii do poziomu sztuki w wyrażaniu emocji – jakie towarzyszą odkrywaniu “niewidzialnego” nieuzbrojonym okiem Wszechświata i jego piękna.
Ikoniczne kadry jego autorstwa zapadają głęboko w pamięć. Rozgłos i uznanie przyniosły mu takie zdjęcia jak Całkowite zaćmienie Słońca w Chile (2019), Księżyc wschodzący nad Giewontem (2018), Deszcz Perseidów na Sokolicy (2018).
Salon Goldenmark, pl. Jana Pawła II 4, Olsztyn
Wystawa: od 29.11
Twórca poszukuje wciąż nowych możliwości połączenia obszarów jego zainteresowań: warsztatu, wiedzy z zakresu astrofizyki a także kariery sportowej. Reprezentował Polskę w dyscyplinie łyżwiarstwa szybkiego, na zawodach międzynarodowych, z dorobkiem 22 medali.
Obecnie pochłonięty jest pracą nad największym komercyjnym zdjęciem Drogi Mlecznej na świecie.
Doktor sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki, nauczyciel akademicki, artystka, kuratorka i organizatorka kilkudziesięciu wystaw międzynarodowych w Anglii, Chinach i w Polsce. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach naukowo-artystycznych i w projektach naukowo-badawczych. Należy do prestiżowych Leeds Fine Artists (Anglia), Stowarzyszenia Geometrii Dyskursywnej, jest członkiem struktur Zarządu Głównego ZPAP (GKR) i ZPAR. Artystyczne wykształcenie i doświadczenie dydaktyczne zdobyła na Uniwersytecie J. Kochanowskiego oraz w Tianjin Polytechnic University w Chinach. Obecnie prowadzi zajęcia dydaktyczne na Politechnice Świętokrzyskiej na wydziale Mechatroniki i budowy Maszyn. W swoim międzynarodowym dorobku twórczym ma ponad 140 wystaw grupowych i indywidualnych, prace w przestrzeni publicznej, kolekcjach prywatnych i muzealnych w Europie i w Azji.