Przejdź do treści
Strona główna » Kolekcja złotej biżuterii Giselle opowieścią o kobiecej sile

Kolekcja złotej biżuterii Giselle opowieścią o kobiecej sile

W Goldenmark wierzymy w siłę drzemiącą we współczesnej kobiecie, odważnie sięgającej po swoje. Kolekcja złotej biżuterii Giselle jest opowieścią o skutecznym dążeniu do celu. Jej główny motyw stanowi żyjąca na sawannie gazela, wyróżniająca się zwinnością i przenikliwością.

Symboliczna biżuteria Giselle – więcej niż ozdoba

Jubilerstwo od dawna stanowi nieodłączny element większości kultur. W minionych epokach biżuteria miała często chronić przed złem. Mogła też zapewniać powodzenie na wojnie czy dobrobyt. Symbole i amulety występowały w niemal każdej cywilizacji. Towarzyszyły ludziom zarówno na co dzień, jak i podczas celebracji przełomowych okoliczności, np. rytuałów przejścia. Wiele znaczeń przetrwało do dziś.

W kolekcji złotej biżuterii Giselle zawarte są dwa symbole: moneta i antylopa. Naszyjniki, kolczyki, pierścionki, bransoletki i zawieszki zaprojektowane zostały z myślą o kobietach, które cenią nie tylko estetyczną, ale też symboliczną wartość biżuterii.

Biżuteria ze złota inspirowana monetą Krugerrand i motywem gazeli

Krugerrand to najbardziej rozpoznawalna moneta bulionowa na świecie. W kolekcji złotej biżuterii Giselle jego motyw zastosowany został jako symbol mocy. Oddano w niej najmniejsze detale Krugerranda, takie jak rant, otok czy tłoczony wzór. Starannie wykonane szczegóły doskonale widoczne są w przypadku złotej zawieszki czy złotych kolczyków z kolekcji Giselle.

Widoczna na rewersie Krugerranda gazela nie bez powodu kojarzona jest z mądrym, przemyślanym działaniem – antylopa z niezwykłą gracją funkcjonuje na sawannie, w świecie pełnym wyzwań i nieoczekiwanych zdarzeń. Dawniej kojarzona z kultem wielkiej matki, w kolekcji Giselle symbolizuje odwagę i siłę.

Autorska kolekcja złotej biżuterii wykonana z najwyższą precyzją

Unikalna kolekcja Giselle zaprojektowana została specjalnie dla Goldenmark. Włoscy i polscy mistrzowie jubilerstwa, tworzący w niewielkich, rodzinnych manufakturach, zadbali o jej każdy szczegół. W projekcie zastosowano złoto próby 585 oraz kamienie szlachetne. Podczas tworzenia biżuterii Giselle wykorzystana została technologia laserowego matowienia złota w odlewie.

Projektując kolekcję dla Goldenmark, od początku wiedziałam, że biżuteria powinna być inspirowana Krugerrandem. Postawiłam przede wszystkim na motyw zwinnej, przenikliwej gazeli, która jest dla mnie synonimem współczesnej kobiety – mówi Joanna Stachowiak, projektantka i pomysłodawczyni kolekcji Giselle.

Wyjątkowy zestaw złotej biżuterii Giselle

Projekt Giselle zastosowany został we wszystkich elementach kolekcji, co pozwala na ich dowolne kompletowanie. Dopełnieniem złotej bransoletki inspirowanej monetami może być złoty pierścionek z motywem gazeli. Zestaw, rozbudowywany na przykład z okazji ważnych okoliczności, podkreśli charakter noszącej go kobiety.

Zarówno biżuteria ze złota, jak i motyw monety są uniwersalne i stanowią idealny wybór na każdą okazję. Co ważne, wzornictwo projektu Giselle dostępne jest wyłącznie w kolekcji Goldenmark. Więcej o biżuterii premium można dowiedzieć się z artykułu Biżuteria i zegarki premium – poradnik.

Unikalne kolekcje drogocennych przedmiotów od Goldenmark

W Goldenmark od ponad dekady pomagamy naszym klientom budować wyjątkowe kolekcje drogocennych przedmiotów. Projekt Giselle dołączył do wyjątkowej biżuterii damskiej z perłami Akoya. W ofercie znajdują się też kluczowe w DNA marki złote monety i sztabki, a także kamienie szlachetne, dzieła sztuki czy ekskluzywne wydawnictwa. Kolekcje tworzymy z szacunkiem do detalu, historii i wzorów charakterystycznych dla minionych epok. Rozbudowywanie unikalnych zestawów pozwala czerpać radość z rozwijania własnych pasji i otaczania się pięknymi przedmiotami. Nasi doradcy chętnie opowiedzą o pełnej ofercie Goldenmark.

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj dostęp do poradnika "Metale i kamienie szlachetne"

    Adres e-mail:

    Numer telefonu (opcjonalnie):

    Wyrażam Administratorowi Danych - Goldenmark Center Sp. z o.o. (nr KRS 0000534748) - zgodę na:

    przesyłanie mi za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych.

    wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących (np. telefon, smartphone, laptop, tablet, komputer, smartwatch itp.) w celu marketingu bezpośredniego.