Przejdź do treści
Strona główna » Miracle GIA – światowa jakość diamentów

Miracle GIA – światowa jakość diamentów

W dzisiejszym świecie diamentów poza odwiecznym pięknem kamieni liczą się także dodatkowe wartości. To gwarancja jakości, pochodzenia i odpowiednich parametrów diamentu. Jednak skąd wiadomo, że diament, który nabywamy, spełnia wygórowane wymagania, stawiane dla światowej jakości diamentów?

Odpowiedź na powyższe pytanie uzyskać możemy stosunkowo łatwo. Wystarczy sprawdzić kilka kluczowych kwestii. Pomoże nam w tym chociażby certyfikat załączony do diamentu. Zwany czasem „piątym C”, certyfikat stanowi nieodzowny dodatek do diamentu.

Czy diament posiada kompletną ocenę w skali 4C?

4C to skala oceny podstawowych czterech parametrów każdego kamienia, jakimi są: masa (Carat), czystość (Clarity), kolor (Color) i szlif (Cut). Jedynie certyfikat, który posiada ocenę wszystkich tych parametrów, spełnia standardy uznawane na całym świecie. Pomijając którykolwiek z parametrów, bardzo łatwo ukryć pewne wady kamienia, które wyjdą na jaw w momencie, gdy zechcemy w przyszłości odsprzedać go, i trafi on pod lupę wykwalifikowanego eksperta.

Kto wystawił certyfikat?

Drugi punkt wiąże się ściśle z pierwszym. Certyfikat nie tylko musi zawierać pełną informację o konkretnym kamieniu. Dobrze, aby był wystawiony przez niezależną i uznawaną na świecie instytucję.

Wśród najpopularniejszych instytucji certyfikujących diamenty wymienić należy GIA (Gemological Institute of America), HRD czy IGI. Na szczególne uznanie zasługuje pierwsza instytucja (GIA), która istnieje najdłużej na rynku, a także odpowiada za stworzenie i spopularyzowanie wielu standardów rynkowych, w tym samego systemu oceny na podstawie 4C.

Certyfikat diamentu Miracle GIA
Certyfikat diamentu Miracle GIA

Jakie parametry stanowią o światowym standardzie?

Szlif (Cut)

Myśląc o diamencie, który znajdzie swoje przeznaczenie w pierścionku, powinniśmy skupić się raczej na tych kamieniach, których szlif będzie posiadał najwyższą ocenę – excellent. Jedynie taki szlif zapewni nam, kluczową w przypadku pierścionka, idealną brylancję.

Barwa (Color)

Chcąc nabyć diament spełniający światowe standardy, powinniśmy skupić się na kamieniach, których barwy zostały ocenione przynajmniej na G i F (górna skala bezbarwności). Kamienie D, E i F są już praktycznie bezbarwne. Warto zaznaczyć, że kamienie o barwie F stosowane są powszechnie w pierścionkach marek uznawanych na całym świecie, jak np. Cartier. Zatem kamienie o barwach G i F to idealny kompromis pomiędzy jakością, a ceną.

Czystość (Clarity)

Czasem zanieczyszczenia ocenione jako małe (SI), nie są widoczne gołym okiem, ale wpływają na ostateczny efekt, czyli blask kamienia. Dlatego najlepiej wybierać kamienie, których czystość oceniona została jako VS1-2 lub VVS, a więc takie, których inkluzje zostały ocenione jako małe i bardzo małe.

Masa (Carat)

Najczęściej spotykanymi na rynku certyfikowanymi kamieniami, są te, których masa zaczyna się od 0,18 karata w górę. Mniejsze kamienie rzadziej posiadają pełny certyfikat.

Diamenty spełniające wszystkie powyższa warunki dostępne są także w Polsce, dzięki ofercie Miracle GIA w sieci Goldenmark. Proponujemy dziewięć eleganckich, stylowych, starannie dobranych linii, stanowiących projekty sztuki jubilerskiej, które najlepiej wydobywają blask kamienia. Możesz wybrać białe lub tradycyjnie żółte złoto. Możesz wybrać jedną z magicznych linii Miracle, ale jesteśmy otwarci na indywidualne projekty.

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj dostęp do poradnika "Metale i kamienie szlachetne"

    Adres e-mail:

    Numer telefonu (opcjonalnie):

    Wyrażam Administratorowi Danych - Goldenmark Center Sp. z o.o. (nr KRS 0000534748) - zgodę na:

    przesyłanie mi za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych.

    wykorzystywanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących (np. telefon, smartphone, laptop, tablet, komputer, smartwatch itp.) w celu marketingu bezpośredniego.