Przejdź do treści
Strona główna » Nasi kuratorzy

Nasi kuratorzy

Nasi kuratorzy
dr Katarzyna Sadrak

Doktor sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki, artystka, kuratorka i organizatorka wielu wystaw międzynarodowych. Aktywnie uczestniczy w projektach naukowo-badawczych, konferencjach i sympozjach w Polsce i poza granicami kraju. Należy do prestiżowych Leeds Fine Artists (Anglia), Hongkong International Exchange of Artists Association i ZPAP. Artystyczne wykształcenie i doświadczenie dydaktyczne zdobyła na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego oraz w Tianjin Polytechnic University w Chinach. W swoim międzynarodowym dorobku twórczym ma ponad 100 wystaw grupowych i indywidualnych, prace w przestrzeni publicznej, kolekcjach prywatnych i muzealnych w Europie i w Azji.

Nasi kuratorzy
dr Artur Bartkiewicz

Doktor sztuki. Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki cyfrowej, działań multimedialnych. W latach 2005-2008 związany współpracą dydaktyczną z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W latach 2007-2021 zajmował się działalnością kuratorską, projektową i merytoryczną w Galerii BWA Ostrowiec. Jako kurator koordynował ponad 130 wystaw, międzynarodowych plenerów malarskich oraz sympozjów artystyczno-naukowych. Do większości wystaw projektował wydawnictwa.

Nasi kuratorzy
Oksana Bagriy

Ekspert rynku dzieł sztuki, doświadczona art advisor, a przy tym artystka i konserwatorka dzieł sztuki. Kwalifikacje zdobywała na kluczowych stanowiskach w domach aukcyjnych. Członkini ZPAP, SAMP oraz międzynarodowego stowarzyszenia antykwariuszy CINOA. Wyróżniona stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (wyróżnienie rektorskie), Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie.

Nasi kuratorzy
Wojciech Ciesielski

Kurator, krytyk i historyk sztuki. Ukończył Muzealnictwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. W latach 2006-2018 pracował w Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie. W latach 2011-2019 wykładowca na Akademii Sztuki i Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Kurator ponad dwudziestu wystaw, autor ponad sześćdziesięciu artykułów, twórca komiksów.


Nasi kuratorzy
Ida Sielska

Mediatorka sztuki, artystka wizualna. Ukończyła z wyróżnieniem Mediację Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie przez trzy lata pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Samorządu Studenckiego. Autorka tekstów, kuratorka wystaw młodych twórców, realizatorka warsztatów o sztuce i zajęć kreatywnych dla dorosłych i dzieci.