Przejdź do treści
Strona główna » Nasi kuratorzy

Nasi kuratorzy

dr Katarzyna Sadrak

Doktor sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki, nauczyciel akademicki, artystka, kuratorka i organizatorka kilkudziesięciu wystaw międzynarodowych w Anglii, Chinach i w Polsce. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach naukowo-artystycznych i w projektach naukowo-badawczych. Należy do prestiżowych Leeds Fine Artists (Anglia), Stowarzyszenia Geometrii Dyskursywnej, jest członkiem struktur Zarządu Głównego ZPAP (GKR) i ZPAR. Artystyczne wykształcenie i doświadczenie dydaktyczne zdobyła na Uniwersytecie J. Kochanowskiego oraz w Tianjin Polytechnic University w Chinach. Obecnie prowadzi zajęcia dydaktyczne na Politechnice Świętokrzyskiej na wydziale Mechatroniki i budowy Maszyn. W swoim międzynarodowym dorobku twórczym ma ponad 140 wystaw grupowych i indywidualnych, prace w przestrzeni publicznej, kolekcjach prywatnych i muzealnych w Europie i w Azji.

Oksana Bagriy

Ekspert rynku dzieł sztuki, doświadczona art advisor, a przy tym artystka i konserwatorka dzieł sztuki. Kwalifikacje zdobywała na kluczowych stanowiskach w domach aukcyjnych. Członkini ZPAP, SAMP oraz międzynarodowego stowarzyszenia antykwariuszy CINOA. Wyróżniona stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (wyróżnienie rektorskie), Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie.

Dagmara Giej-Rusnak

Absolwentka Studium Policealnego Opus-Art w Sosnowcu na wydz. Technik Witrażowniczych prowadzonej przez prof. Ryszard Więckowski oraz wrocławskiej ASP na wydziale Ceramiki i Szkła we Wrocławiu w pracowni prof. Jerzego Choduskiego i dr. hab. Beaty Mak-Soboty. Artystka malarstwa i szkła płaskiego. Brałam udział w wystawach zbiorowych tematyki szkła i wzornictwa. Realizowała warsztaty o sztuce i zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych, prowadząc własną pracownię projektową zorientowaną na projektowanie i wykonanie szkła witrażowego. Ostatnie lata swojej kariery poświęciła rozwojowi wiedzy i kompetencji z zakresu bankowości i inwestycji. Obecnie pełni rolę Doradcy-Marszanda w Galerii Sztuki Goldenmark w Katowicach.

Monika Kossak

Monika Kossak (ur. w Częstochowie w roku 1981) - studiowała na UAP, kierunek Fotografia i multimedia. Fotografia jest dla niej sposobem wyrazu. Uważa, iż artysta ma obowiązek zadawać trudne pytania, przekazywać widzowi ważne dla siebie treści. Po latach powróciła do fotografii bogatsza o wiele doświadczeń, a jej comeback okazał się owocny i przyniósł jej wiele nagród, wyróżnień oraz publikacji w magazynach artystycznych i modowych na całym świecie. Zawodowo pełni rolę kuratorki sztuki w Salonie Goldenmark w Poznaniu.

Wojciech Ciesielski

Kurator, krytyk i historyk sztuki. Ukończył Muzealnictwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. W latach 2006-2018 pracował w Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie. W latach 2011-2019 wykładowca na Akademii Sztuki i Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Kurator ponad dwudziestu wystaw, autor ponad sześćdziesięciu artykułów, twórca komiksów.


Ida Sielska

Mediatorka sztuki, artystka wizualna. Ukończyła z wyróżnieniem Mediację Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie przez trzy lata pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Samorządu Studenckiego. Autorka tekstów, kuratorka wystaw młodych twórców, realizatorka warsztatów o sztuce i zajęć kreatywnych dla dorosłych i dzieci.